Szeregowy urzędnik samorządowy zatrudniony w pewnym urzędzie, w jednym z miast wojewódzkich.
Blog > Komentarze do wpisu

Ktoś mi zabrał serwis samorządowy

Jakiś czas temu zmieniono dość poważnie inforowski serwis Samorząd, przy okazji przemianowując go na "Sektor Publiczny". O ile przemianowanie jest słusznym krokiem, bo i wiadomości "pozasamorządowych" trochę było, o tyle dalsze zmiany wprowadziły u mnie lekką dezorganizację.

 

Teoretycznie wszystkie dotychczasowe działy są, ale ja ich nie widzę. Menu jest mniej czytelne. Na samej stronie brak mi wyróżników graficznych i jakiegoś zdecydowanego jej podziału. Poprzednia może była stara i "zwietrzała", ale był na niej jakiś ład, na tej go nie widzę.

Na dodatek mam zastrzeżenia do pracy grafika. Może on ma profesjonalny monitor, ale ja już nie, w związku z czym u siebie nie widzę wyraźnie większości strony:

 • tekst -- szarozielone literki na jasnoszarawym tle męczą oczy i to bardzo;
 • nazwiska autorów -- szary kolor w nazwiskach i dacie artykułu jest pomysłem jakiegoś sadysty, który nie uważa tych informacji za istotne -- ja je za takie uważam;
 • linki -- pod logo mamy link "Zobacz Internetowy Klub Samorządów - Lokalni Globalni", kóry jest ledwo widoczny, zaś pod nim coś, czego nie odczytam.

Dla menadżera mam propozycję -- posadźcie grafika przed jakimś normalnym monitorem, wpuśćcie do oczu atropinę i każcie przepisać fragment tekstu na czas, albo chociaż odczytać na głos. Pomysłu na karę dla projektanta tego serwisu nie mam, ale na pewno powinna być okrutna.

 

PS. Bardzo lubię serwis samorządowy Inforu, korzystam z niego od kilku lat. Zdaję sobie sprawę z faktu, że raz na 2-3 lata każdy serwis jest przebudowywany i nie mam nic przeciwko zmianom. Grunt, by zmiany wprowadzały nową jakość i ulepszały rozwiązania istniejące. Te zmiany są na gorsze, naprawdę ciężko korzystać z treści.

Najlepszym dowodem niech będzie fakt, że w artykule Biblioteka publiczna tylko jako instytucja kultury informację o stworzeniu specjalnej wersji programu Lex zobaczyłem dopiero w czasie pisania tego tekstu, zupełnym przypadkiem. Jako zadowolony użytkownik mógłbym przekazać tę informację dalej, ale nie można przekazać informacji, której się nie widzi.

wtorek, 27 kwietnia 2010, urzednikpubliczny

Polecane wpisy

 • Marudzenia ciąg dalszy

  Poprzedni wpis nie był najweselszy, ten też nie będzie. Zerknąłem na forum dyskusyjne Samorząd Inforu, gdzie w wątku Multiselect toczy się dyskusja na temat e

 • Gorzki felieton Tadeusza Drozdy

  W serwisie Studio Opinii przeczytałem właśnie gorzki felieton "Sukcesy" Tadeusza Drozdy . Znany satyryk tym razem pisze o standardach służby publicznej. Oczywi

 • Sektor Publiczny?

  Dopiero dziś zauważyłem na stronach samorządowych Inforu notkę o planowanych zmianach. Notka wygląda następująco: Już wkrótce serwis "Samorząd i Administracja"

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Głos z gminy, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/02 12:13:40
Zgadzam się z tą krytyką, też ledwo coś widzę na ekranie. Dopiero z tego wpisu dowiedziałam się, że pod tytułem są jakieś miejsca do kliknięcia. Przykro mi, bo Infor zawsze był dobrze zorientowany w szczegółach i realiach pracy samorządowców.
Według wielu osób gminy w województwie mazowieckim mają najnowsze komputery, samochody i budżety średniego miasta. Prawda jest taka, że sprzęt w gminie mamy stary, monitory to 15-calowe tanie chińskie starocie, a pieniędzy na nowe nie ma. Mój syn się śmieje, że mój komputer jest gorszy od jego telefonu komórkowego i chyba ma rację.
-
Gość: eric, *.aster.pl
2010/05/09 12:07:19
heh, chyba zareagowali na wpis bo czcionka czarna i już dużo wyraźniej - oto potęga bloga :-)
-
urzednikpubliczny
2010/05/12 21:12:54
Nie spodziewałem się, że moje wpisy mają aż taką moc :D