Szeregowy urzędnik samorządowy zatrudniony w pewnym urzędzie, w jednym z miast wojewódzkich.
Blog > Komentarze do wpisu

Marudzenia ciąg dalszy

Poprzedni wpis nie był najweselszy, ten też nie będzie. Zerknąłem na forum dyskusyjne Samorząd Inforu, gdzie w wątku Multiselect toczy się dyskusja na temat egzaminu do Policji. Smutny to wątek, bo widać w nim bardzo wiele pytań i próśb o podanie sposobów na zdanie drugiego etapu egzaminu wstępnego do Policji.

 

Rozumiem, że rozmowa z psychologiem to nie jest łatwa rzecz. Rozumiem także, że większość z potencjalnych kandydatów bardzo chce pracować w policji. Niektórzy nie wyobrażają sobie innej służby, inni chcą uciec przed bezrobociem, jeszcze inni patrzą z perspektywy stabilnej pracy i wcześniejszej emerytury. To wszystko nie tłumaczy jednak chęci "przygotowania się", czyli tak naprawdę oszustwa podczas egzaminów. Przypomnę: egzaminów do służby, w której stoi się na straży przestrzegania prawa.

 

Nie ja jeden się nad tym zastanawiam, w niedzielę ktoś zadał identyczne pytanie. Zacytuję je wraz z odpowiedziami (pisownia oryginalna, usunąłem dane kontaktowe):

~Agent XXL WROCŁAW (niedziela, 28 marzec, 2010, 19:07)

Powiedzcie mi dlaczego chcecie sie przygotowywac i oszukiwac? ten test ma za zadanie sprawdzic czy się nadajecie do pracy w tej formacji.... jesli nie to dajcie sobie spokój i poszukajcie innego zajęcia. W brew pozorom to nie jest łatwa praca.

 

~kalisz (niedziela, 28 marzec, 2010, 23:19)

WIDZISZ NIE CHODZI O TO ŻEBYKŁAMAĆ NA TEŚCIE ALE OPRÓCZ MULTI JEST ROZMOWA Z PSYCHOLOGIEM A TY JUŻ POPEŁNIŁEŚ POWAZNY BŁĄD BO TO NIE JEST PRACA A SŁUŻŹBA JEK POWIOESZ PSYCH.ŻE STARASZ SIĘ DO SŁUŻBY TO ODRAZU WIE ,ŻE JESTEŚ NA POZIOMIE JA TEŻ SIĘ RADZIŁEM PSYCHOKOGÓW I NAWET TRZEBA SOBIE POMÓC WIEDZĄC JAK SIE ZACHOWYWAĆ U \NA TEJ ROZMOWIE PSYCH WYDAJE NAJWAZNIEJSZĄ OPINIE WARTO SIĘ Z TYMI CIEKAWOSTKAMI ZAPOZNAĆ SPRAWDZ TEN MEIL POWYŻEJ

 

~-STYX- (poniedziałek, 29 marzec, 2010, 17:31)

do Agent XXL

Do tego testu nie można się przygotować. Można tylko dowiedzieć się jak się na nim zachować i mniej więcej poznać zadania matematyczne. To tyle jakie są kryteria i kto przechodzi tego nikt nie wie. A służba w policji faktycznie nie jest łatwa a powiedział bym że bardzo trudna.

 

Właściwie smutny jest też fakt kiepskiej znajomości języka polskiego wśród kandydatów. Signum temporis?

 

Właściwie byłby to koniec wpisu, gdyby nie jeszcze mały fragment. Okazało się, że ktoś wystawił tego typu test wraz z odpowiedziami na Allegro:

~kiki (sobota, 27 marzec, 2010, 12:42)

ale jaja ktoś miał na allegro opracowany multii było b.dużo chętnych ale szybko wycofali aukcję,ofertę.podam wam meila do tej osoby

 

~łódzkie (sobota, 27 marzec, 2010, 12:48)

wszystko się zgadza wycofali ta aukcję widziałem testy są opracowane extra też polecam

 

~kalisz (niedziela, 28 marzec, 2010, 17:58)

polecam wam zobaczyć jak to naprawdę ten multi wygląda i jak rozmawiać z psychologiem adres meilowy mam z allegro polecam świetna robota
gość ma pięknie to wszystko opracowane a jakie zaskakujące odpowiedzi

 

Przypuszczam, że tego typu komentarze mogą pochodzić od tej osoby, która opracowanie testu wystawiła. Mam nadzieję, że przed zdjęciem aukcji ludzie z działu bezpieczeństwa Allegro skontaktowali się z przedstawicielami policji i udostępnili dane osoby test sprzedającej. Jeśli to policjant, powinien zostać dyscyplinarnie wydalony ze służby. Jeśli to psycholog, powinien stracić uprawnienia. Doprawy nie wiem, jakim trzeba być idiotą, żeby udostępniać tego typu testy.

poniedziałek, 29 marca 2010, urzednikpubliczny

Polecane wpisy

  • Ktoś mi zabrał serwis samorządowy

    Jakiś czas temu zmieniono dość poważnie inforowski serwis Samorząd , przy okazji przemianowując go na "Sektor Publiczny". O ile przemianowanie jest słusznym kro

  • Sektor Publiczny?

    Dopiero dziś zauważyłem na stronach samorządowych Inforu notkę o planowanych zmianach. Notka wygląda następująco: Już wkrótce serwis "Samorząd i Administracja"

  • Internet dla samorządowców się rozwija

    Dziś krótko, bo mam wreszcie okazję odpocząć po tygodniu ciężkiej pracy w Urzędzie oraz w domu. Na stronie samorządowej Inforu zobaczyłem tekst Internetowy Klu

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: anonimowo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/03/30 13:22:07
Pracuję w samorządzie terytorialnym. Miałem napisać kiedyś pismo do komendy powiatowej policji. Szef zwrócił mi je do poprawienia z komentarzem: "Co pan, zwariował? Do policji trzeba prościej, oni tego nie zrozumieją, są za głupi. Proszę to streścić i powyrzucać odwołania do przepisów". Osobiście byłem w szoku takiego podejścia, gdyż pismo było "normalne" (do innych instytucji jego treść nie stanowiłaby żadnego problemu), a pismo w pierwotnym brzmieniu czytały jeszcze dwie inne osoby, i każda powiedziała z grubsza to samo, że do policjantów trzeba pisać jak do dziecka, bardzo prostym językiem. Cóż, pismo streściłem jakby było adresowane do dziecka...

Ciekaw jestem ile jeszcze będzie pokutować (być może czasem personalnie uzasadniony) stereotyp niedokształconego, głupiego policjanta-robola, którego rolą nie jest myślenie, tylko siłowe wykonywanie rozkazów. Ja go bynajmniej nie podzielam, ale jestem w mniejszości.
-
urzednikpubliczny
2010/03/30 13:50:27
Mając paru znajomych w policji mam mieszane uczucia. Z jednej strony trafia do niej wielu fantastycznych ludzi - kulturalnych, wykształconych, znających prawo i języki obce. Z drugiej mamy tam też przypadki takie, jak w cytowanym wątku - półanalfabetów z ubogim słownictwem, cwaniaków kombinujących nad oszukiwaniem podczas testów etc.

Być może jest tak, że wykształceni nie trafiają na posterunki czy do służby patrolowej? Wtedy przeciętny człowiek trafia na tych żywcem wyjętych ze stereotypów.