Szeregowy urzędnik samorządowy zatrudniony w pewnym urzędzie, w jednym z miast wojewódzkich.
Blog > Komentarze do wpisu

Urzędowy Facebook #3 - Grupy i strony samorządowe

Dziś krótkie zestawienie firmowych oraz nieoficjalnych stron i grup poświęconych tematyce samorządowej. Krótkie, bo jest tego niewiele i widać, że serwis Facebook jest dopiero zaludniany przez samorządowców.

Strony firmowe

W tej kategorii jest tylko jedna strona:

 • Gazeta Samorządu i Administracji - na stronie znajdziemy zajawki najnowszych tekstów w serwisie Samorząd Inforu, a także informacje o zawartości nowych numerów.

Niestety, pozostałe firmy i serwisy internetowe zajmujące się tematyką samorządową jeszcze na Facebooka nie trafiły. Plus dla GSiA, minus dla innych.

Strony nieoficjalne

Ta część powinna być najliczniejsza. Założenie strony jest proste, ale mało kto korzysta z tej możliwości.

 • Wybory samorządowe - nowa strona, jeszcze bez żadnych treści.

Grupy dyskusyjne

 • Samorząd terytorialny - nowa grupa dla osób interesujących się samorządem terytorialnym. Jeszcze bez żadnych treści.
 • Samorząd Studentów Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku - także świeża grupa, założona 23 stycznia. Na razie nie ma tam żadnych wpisów i nie jestem pewien, czy będą tam publikowane wpisy dotyczące spraw samej uczelni, czy może także informacje przydatne większości samorządowców.

Wnioski

Serwis Facebook to terra incognita dla firm, pism i wydawnictw zajmujących się tematyką samorządową. Takie opóźnienie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że już 3 mln Polaków korzysta z tego serwisu. Warto chyba pomyśleć nad zajęciem swojego kawałka tego kontynentu.

niedziela, 31 stycznia 2010, urzednikpubliczny

Polecane wpisy

 • Groźny spam na Facebooku

  Czasy mamy takie, że należy promować swoje urzędy oraz firmy w każdy możliwy sposób. Jednym z takich sposobów jest strona w serwisie społecznościowym Facebook .

 • Urzędowy Facebook #2 - Urzędy Miast i Gmin

  Przeglądając zasoby serwisu Facebook zauważyłem tylko dwa konta urzędów miejskich. Urzędy Miast na Facebooku Gorzów Wielkopolski UM Gorzów Wielkopolski ma stro

 • Urzędowy Facebook #1 - Po co urzędnikom Facebook?

  Dziś rozpoczynam cykl wpisów pod zbiorczym tytułem "Urzędowy Facebook". Znajdziecie w nim informacje na temat możliwości wykorzystywania serwisu Facebook w codz

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: